gallery/logo

 

www.dietetykiwonicz.pl

 

PORADNIA DIETETYCZNA
Aktualności
Nowa piramida żywienia i aktywności fizycznej

Na Narodowym Kongresie Żywieniowym w Warszawie Instytut Żywności i Żywienia zaprezentował nową piramidę zdrowia. Najważniejszą zmianą, jaka pojawiła się w tym graficznym przedstawieniu zaleceń żywieniowych jest umieszczenie warzyw i owoców u samej podstawy piramidy. Podkreślono w ten sposób ich ogromną rolę w naszej diecie...

czytaj dalej

gallery/piramida nowa
Chleb orkiszowy na zakwasie

Polecam wprowadzenie do diety produktów orkiszowych (płatki, kasze, makarony, pieczywo) ze względu na właściwości zdrowotne orkiszu. Z orkiszowej mąki możemy samodzielnie upiec chleb.

czytaj dalej

gallery/20160509_100911
Przyjaciele zdrowej kuchni

Czy aby zdrowo gotować potrzebny jest drogi sprzęt? Niekoniecznie. Przedstawiam trzech przyjaciół zdrowej kuchni, dzięki którym to, co powinno być podstawą naszej diety, czyli warzywa można przyrządzić szybko i na różne sposoby.

czytaj dalej

gallery/z telefonu 062
gallery/z telefonu 005
Zdrowych Świąt

Czy to, że przez święta nie chcesz przytyć znaczy, że masz ze smutną miną siedzieć z pustym talerzem przy suto zastawionym świątecznym stole? Na pewno nie. Tutaj, tak jak we wszystkim, należy zachować zdrowy rozsądek i umiar.

czytaj dalej

gallery/ciasto marchwiowe święta
Dieta na jesienne smutki

Listopadowa pogoda sprzyja obniżeniu nastroju. Jesienny deszcz skutecznie uniemożliwił relaksujący spacer na świeżym powietrzu. Może wyciągnąć tabliczkę czekolady?

A może pomóc sobie dietą trochę inaczej?

To, co jemy i jak jemy również może wpłynąć na nasz nastrój.

czytaj dalej

gallery/sercea10
Zmiany w szkolnych sklepikach

We wrześniu weszło w życie Rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczące produktów spożywczych, które mogą być sprzedawane dzieciom i młodzieży w szkołach. Wywołało to niemałe zamieszanie. Wiele osób postrzega wprowadzenie zmian, o których mowa jako problem. Czy ktoś chciał dobrze czy źle dla naszych dzieci?

czytaj dalej

gallery/pomidor mały